| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 33
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26659
Ext.Price$0.26659
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26659 | $0.26659 |
| 10 | $0.20938 | $2.09380 |
| 50 | $0.18060 | $9.03000 |
| 100 | $0.15578 | $15.57800 |
| 500 | $0.14201 | $71.00500 |
| 1000 | $0.13376 | $133.76000 |
